Wszystko zaczęło się od wizji jednego człowieka, który pracując w kilku poznańskich pizzeriach i restauracjach, postanowił zacząć karmić ludzi po swojemu.
Chciał wyciągnąć ze swoich doświadczeń tylko to co dobre, a błędy które widział, zachować w pamięci ku przestrodze.

Tak, w 2010 roku, w pomieszczeniu wynajętym od podpoznańskiej OSP Szczytniki powstało Alio, serwujące pizzę, makarony i kilka dań obiadowych z dowozem do domu - dzisiejsze Alio drive.

Okazało się, że wśród stałych klientów znaleźli się managerowie okolicznych firm, którzy chcieli serwować swoim pracownikom posiłki regeneracyjne na wzór tego, czym sami się zajadali. Tak właśnie zaczęła się historia Alio B2B. Dziś w oparciu o współpracę z przedsiębiorstwami branży transportowej, budowlanej, farmaceutycznej, czy magazynowej, każdego dnia wydajemy nawet kilkaset posiłków, czerpiąc satysfakcję z zaufania jakim obdażają nas właściciele oraz pracownicy silnych i liczących się na rynku firm.

Z czasem zamówień składanych na ręce Alio przybywało, rosło zapotrzebowanie na miejsce, sprzęt, towar. Problem był jeszcze jeden. Niespełnione marzenie kucharzy - móc zaprosić Gości do siebie i zobaczyć radość z jedzenia tego, co gotują. I tak w grudniu 2016, z ogromnym zapleczem, wygodną kuchnią, dobrym sprzętem i pachnącą nowością salą, ruszyła Alio restauracja w Kamionkach.

Dziś serwujemy całą gamę dań, które składają się na popisowe menu naszych kucharzy, współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami, wykorzystujemy wyłącznie oryginalne produkty, a dzięki dużej liczbie posiłków wydawanych każdego dnia, z łatwością zachowujemy świeżość towaru.
Wszystko po to, by mieszkańcy Kamionek i okolicznych miejscowości mieli do swojej dyspozycji przyjazne miejsce, w którym mogą czuć się swobodnie na co dzień i w chwilach szczególnie uroczystych. Aby w zasięgu ich rąk i portfeli, pozostawały tradycyjne przysmaki światowej klasy podawane okazjonalnie w ramach sezonowej karty dań.